جوینده بلدِ راه است !!!

تصور کنید که قصد سفر دارید و مقصد را هم تعیین کرده اید !

 به عنوان مثال می خواهیم به روستایی در جنگل های شمال ایران سفر کنیم. با فرض اینکه تا به اینجا، در سفر قهرمانی بصورت آگاه و سازنده حرکت کرده باشیم (یعنی انرژی لازم را از کهن الگوهای معصوم و یتیم کسب کرده ایم و جنگجو نیز به درستی هدف را تعیین کرده باشد و کهن الگوی حامی نیز نقش خود را بصورت سازنده ایفا کرده باشد) ، زمان بررسی راه های رسیدن به این روستای زیبا و در نهایت انتخاب بهترین راه است !

در این مرحله چه می کنید ؟

راه های متفاوتی برای اطلاع از مسیر های موجود پیش روی ما است. ممکن است بعضی به سراغ افرادی برویم که قبلاً این مسیر را رفته اند و از آنها راهنمایی بگیریم ! به سراغ تهیه نقشه برویم و از آن استفاده کنیم ! وضعیت آب و هوا ،میزان بارندگی ،سیلاب ها و یا احتمال وقوع بهمن ، ریزش های احتمالی کوه در برخی مسیر ها، و سرما و گرما را بررسی کنیم ! از وضعیت ترافیکی و عبور و مرور در جاده های مختلف اطلاع کسب کنیم و ......

بیایید ببینیم فردی که انرژی جوینده در او فعال است چگونه رفتار می کند !

جوینده بلدِ راه است، و با توجه به هدفی که (بوسیله جنگجو تعیین شده است ) در هر لحظه ، مسئولانه و متعهدانه ، تمامی فاکتورهای موجود را که حتی ممکن است اندکی اثر گذار باشند را در نظر می گیرد و در راه رسیدن به هدفش ، جستجو و جویندگی همه جانبه ای می کند ، تا بتواند تمامی راه های منتهی به هدف را شناسایی کند و  سپس با توجه به همین اطلاعات بهینه ترین مسیر را که منجر به بالاترین بهره وری است ، انتخاب کند.

با مثال بالا، تصور کنید چه تفاوتی بین کسی است کهفقط از یک نقشه ساده استفاده می کند و با توجه به اطلاعات استاتیک نقشه مسیر مناسب و متناسب برای حرکت به سمت هدف را انتخاب می کند با...

                             

  کسیکه، برای حرکت ، همزمان دسترسی به نقشه عادی، اطلاعات دقیق هواشناسی، اطلاعات دقیق ترافیکی ، وضعیت جاده ها و ... سایر اطلاعات مرتبط دارد، و با این اطلاعات می تواند با توجه به وضعیت مسیرها و میزان تردد سایر وسایل نقلیه و وضعیت آب و هوایی تغییر مسیر داده و به سمت هدف برود؟؟؟ 

 نفر دوم با توجه به اطلاعات بیشتری که دارد مسلماً قادر است، از تک تک ابزار هایش در زمان مناسب استفاده کند و انتخابهای سنجیده تر و مناسب تری داشته باشد!

 همانطور که اشاره شد ، جوینده در زمان فعالیت بصورت سازنده و آگاهانه خود، از تمامی امکانات و ابزار های پیرامونش بهره می جوید، او راه و بی راهه را نیز از یکدیگر باز می شناسد و با مشاهده واقع بینانه پیرامونش و با شناخت کامل حوزه امکان دست به انتخاب می زند . به دلیل همین احاطه به تمامی فاکتورهای تعیین کننده است که قادر می شود انتخاب اصلح را انجام دهد .

/ 2 نظر / 11 بازدید

پس مثل بلد الملک می مونه پدر سوخته [خنده]

محسن

خدا قوت [گل]