بررسی نحوه فعالیت جوینده غیر سازنده

بررسی نحوه فعالیتجوینده غیر سازنده در وجود هر یک از ما ، و نشانه های موجود برای شناسایی آن به منظور اصلاح و تعدیل و رفع و تعویض آنها با رویکرد سازنده فعالیت این کهن الگو در ناخودآگاه و روانمان

1.     "من جویندگی می کنم پس هستم" ، فلذا همواره در حال جویندگی می باشم، و در این مسیرهای بی پایان حتی برای خودم دردسر های زیادی که هیچ ربطی بهمن و هدف و مسیر من  ندارد را یافته و زمان هایی  را با آنها سپری می کنم.

2.     آنقدر نگران، گیر نکردن به هر تجربه ای هستم، که گاهی اوقات دیگران به من گوشزد می کنند که تا چه اندازه به گیر نکردن به هر چیز و هر تجربه ای گیر کرده ام .

3.     آنقدر به تمامی راه های رسیدن به اهداف متفاوت و گوناگونم علاقمندم که هیچگاه نمی دانم کدام راه را انتخاب نکنم ، تا از آن طریق به هر یک از اهدافم برسم!!!

4.     تصور اینکه با انتخاب چیزی یا کسی یا راه و مسیری از سایر گزینه ها و انتخاب های دیگرم محروم گردم، مرا بسیار تحت تاثیر قرار داده و به من کمک میکند تا باز هم به فرار از انتخاب هایم شجاعانه ادامه دهم  !!!

5.     تر جیحم این است که به جای وقت تلف کردن در سر یک تجربه و درک و دریافت همه ابعاد و زوایای پیدا و پنهان آن تجربه ، سریعاً از مطلبی به مطلب دیگر تغییر موضع داده و تعامل تجربی خود را با آنها متنوع گردانم. از این حیث در مورد اکثر تجربه های زندگی خود فرار را بر قرار بر سر آنها ترجیح داده و با رویکرد توجیهی بسیار مناسب و خوش جلوه ای مسیر خود را متبحرانه تغییر داده و تعویض تجربه می نمایم .

6.     با توجه به هوشبهر بالای ذهنی ام و اینکه دیگران غالباً در مورد مسائل ذهنی و فکری و حتی حل مسائل هوشی به من تأسی می کنند، مطیع و مطاع بودن اوامر دیگرن برایم دشوار و ناممکن است و همواره ترجیح می دهم هر کاری را به میل خودم و به روش خاص خودم و هر زمان که خودم صلاح بدانم که غالباً دقیقه نود است انجام داده و به این طریق خاص بودن خود را نیز به رخ دیگران می کشم.

7.     راه هایی که برای رسیدن به اهدافم انتخاب می کنم آنقدر متنوع و گوناگون و همچنین اهدافم آنچنان با هم بی ربط و غیر مرتبط می باشند که معمولاً حرکت من در زندگی بسیار از این شاخه به آن شاخه و کاملاً واگرا بوده و هیچگونه تمرکز و همگرایی در آن مشهود نمی باشد .

                                                    این مطلب ادامه دارد .....

/ 3 نظر / 15 بازدید
ایوب

سلام و خدا قوت.[گل] هنوز هم بعد از این همه سال گاهی شوخیش میگیره و میاد. اما چشم تو چشم که میشیم هر دو میخندیم. [گل] مرسی

آرش

خسته نباشید دنبال مطلبی هستم برای رابطه دوستی اخه به قول معروف خیلی رفیق باز هستم. کجایی سایت یا وبلاگ رو مطالعه کنم .مرسی

آرش

من ا زاین وبلاگ فرار دارم اما وقتی هم که می شینم به خواندن مطالب دست خودم نیست خوابم میگیره طوری که انگار دو روزه نخوابیدم و جالبه اینکه فوری به خواب کاملا عمیقی فرو می رم چه کار باید کنم ؟؟ سپاسگزارم و خدا قوت[گل]